Chlebiš

Štěpkovač Prof 5

Štěpkovač Prof 5 Eliet
Novinka společnosti Eliet - model PROF 5 jako následník modelu PROF 4 - poskytuje mnoho možností, které odbornému zahradníkovi umožní sestavení stroje podle jeho specifických požadavků a rozpočtu. Může se rozhodnout například pro model včetně nebo bez vtahovacího válce případně včetně nebo bez kolového pohonu. Štěpkovač PROF 5 má další dvě inovace. Na prvním místě je to silný vyhazovač štěpků, opatřený vyhazovacím komínem. Na rozdíl od jiných podobných štěpkovačů s vyhazovačem dokáže ten u modelu PROF 5 zpracovávat i velmi vlhký dřevní odpad, aniž by přitom hrozilo nějaké rozsáhlejší nebezpečí ucpávání ventilátoru. Dále může být model PROF 5 vybaven volitelným systémem ABM, který slouží k regulaci rychlosti vtahování zpracovávaného materiálu v souladu s výkonem motoru. Model PROF 5 se také vyznačuje celou řadou dalších technických a komfortních inovací. Pro vývoj modelu PROF 5 si vývojové pracoviště CREATIVE LAB společnosti ELIET vzalo za základ model PROF IV evo a rozvíjelo ho ještě dále v oblasti výkonnosti, univerzálnosti a komfortu.

V základním provedení je PROF 5 dostupný ve 3 verzích:

  • PROF 5 STD
  • PROF 5 Hydro
  • PROF 5 Hydro-ZR

Model PROF 5 je vybaven větším podávacím otvorem, ve tvaru podávacího trychtýře je zabudovaný určitý typ olemování, určený ke snadnějšímu podávání rozměrného materiálu. Na verzích Hydro již není hydraulická nádoba součástí podávacího trychtýře. Nyní je umístěna v čelní části stroje, takže je mnohem lépe přístupná pro vypouštění. Podávací válec má větší rozměr (průměr 135 mm), aby bylo dosaženo lepší zachycení dřeva a hladší podávání materiálu. Je umístěný blíže ve směru k rotoru, tím se předchází namotávání vláknitých částí zeleného materiálu kolem válce, protože jakmile by tu docházelo ke hromadění materiálu, dosahují sem samočinně špičky nožů. Podávací že se přítlačný tlak zvýší, když se válec nadzdvihuje působením silného dřeva. To je velmi důležité pro dosažení lepšího zachycení dřeva a pro lepší ovládání podávání materiálu do štěpkovače/drtiče. Model PROF 5 je opatřen zdvižným ramenem, které zvládne vyzdvižení podávacího válce a podávání zpracovávaného materiálu přímo k nožům.
Zdvižné rameno je nyní delší a zesílené, protože delší páka umožňuje lepší překonání síly pružinového přítlaku na válci.
Rozchod kol je o něco širší a přední otočně uložená kola mají větší průměr kvůli získání lepší stability na nerovném podkladu.

Model Motor Výkon (k.) Průměr dřev. hmoty (mm) Prac. výkon (m3/hod) Počet nožů Prac. šířka (mm) Rozměry (mm) Hmotnost (kg)
Prof 5 Honda GX 390 / Subaru EX 40 13,0 / 14,0 80 3,5 24 - otočné HS ocel 400 1680x750x1390 273 / 279 / 291

Pokud máte zájem zaslat poptávku na daný model stroje, klikněte na tlačítko P. Následně budete přesměrováni na poptávkový formulář.

Sjednejte si bezplatné předvedení tohoto stroje!
Stroje a technika pro profesionální nasazení
(c) 2003-2018 CHLEBIŠ s.r.o
Štípačky na dřevo BALFOR
BALFOR (Ballario&Foresttelo)
- štípačky na dřevo, štípací poloautomaty, kotoučové pily.
Jsme oficiální zástupci
této značky pro ČR.